Post

Zestawy diagnostyczne w domu: Rosnące trendy

Oczekuje się, że rynek zestawów do testów w domu osiągnie 8M$ do 2028 roku, przy czym wysoka konkurencja na rynku, jak również wygoda i szybkie wyniki są znaczącymi czynnikami napędzającymi wzrost. Jednakże, nadal pozostają wątpliwości związane z niezawodnością szybkich zestawów do testów domowych, co może utrudnić ich prognozowany wzrost.

Zestawy do diagnostyki domowej

Nowe odkrycia w dziedzinie opieki zdrowotnej, w połączeniu z postępem technologicznym, poprawiły wyniki pacjentów poprzez modernizację różnych sektorów opieki zdrowotnej. Diagnostyka, krytyczny segment systemu opieki zdrowotnej, również doczekała się znaczących zmian. Testy diagnostyczne, które wcześniej zajmowały godziny, a nawet tygodnie, teraz można wykonać w ciągu kilku minut. Te szybkie testy stały się również coraz łatwiejsze w użyciu, do tego stopnia, że nawet nieprzeszkolony personel może wykonać test i uzyskać dokładny wynik. Rozwój ten doprowadził więc do wprowadzenia testów domowych wykonywanych przez samych pacjentów.

Obecnie zestawy do diagnostyki domowej odgrywają istotną rolę w diagnozowaniu i zarządzaniu ostrymi lub przewlekłymi chorobami, dając pacjentom możliwość podejmowania bardziej świadomych decyzji dotyczących ich własnej opieki. Zestawy do diagnostyki domowej obejmują wszelkie instrumenty badawcze, które pomagają danej osobie w przeprowadzeniu testu związanego z opieką zdrowotną i zapewniają szybki wynik. Do tej kategorii zalicza się również sprzęt do monitorowania stanu zdrowia. W związku z tym, zestawy te obejmują różnorodne zastosowania i funkcje wykorzystywane do wykrywania i monitorowania stanu zdrowia, a także pomagają zapewnić prywatność i bezpieczeństwo informacji dotyczących opieki zdrowotnej pacjenta.

Te domowe zestawy testowe mogą być podzielone na różne kategorie w oparciu o ich rodzaj testu, wiek, rodzaj próbki i zastosowanie. Niektóre z najczęstszych typów testów obejmują testy ciążowe, testy na glukozę, testy na cukrzycę i zestawy do testowania HIV. Zestawy te mogą wykorzystywać kasety, paski, panele lub karty do wykonywania testów, wykorzystując różne rodzaje próbek, takie jak krew, mocz i ślina. Zestawy diagnostyczne do użytku domowego mogą być również podzielone na zestawy jednorazowe i wielokrotnego użytku. Podczas gdy zestawy jednorazowe nadal stanowią bardziej znaczący segment rynku, urządzenia medyczne i sprzęt używany do ciągłego monitorowania stanu zdrowia pacjenta wzrasta. Opracowywane są również zestawy do wykrywania nowych chorób, jak w przypadku nowych zestawów do szybkiego wykrywania COVID-19 w warunkach domowych.

Popularne domowe narzędzia diagnostyczne

Obecnie niektóre z najbardziej popularnych domowych zestawów diagnostycznych obejmują albo jednorazowe narzędzia do wykrywania, albo urządzenia medyczne stosowane do monitorowania konkretnych chorób przewlekłych.

Monitory glukozy we krwi: Wśród najczęściej używanych zestawów na rynku, zestawy do monitorowania glukozy we krwi są zwykle wyposażone w paski i lancety. Zestawy te są przede wszystkim wykorzystywane do monitorowania poziomu cukru we krwi u pacjentów cierpiących na cukrzycę, ale mogą być również wykorzystywane do badania poziomu cukru we krwi u osób, które mają objawy wysokiego (hiperglikemia) lub niskiego (hipoglikemia) poziomu cukru we krwi. Zestawy te uległy znacznej poprawie na przestrzeni lat i są obecnie dostępne z aplikacją, która ułatwia pacjentom analizowanie danych dotyczących ich zdrowia za pomocą smartfonów.

Testy ciążowe: At-home testy ciążowe są już od jakiegoś czasu. Testy te wykorzystują mocz do określenia poziomu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) w organizmie. Istnieje wiele różnych testów dostępnych na rynku, w zależności od producenta. Jednak większość pracowników służby zdrowia zgadza się, że wszystkie działają mniej więcej tak samo, z mniej więcej 99% wskaźnikiem skuteczności, w porównaniu do wskaźnika dokładności testów ciążowych opartych na moczu, wykonywanych w gabinecie lekarskim. Oparte na krwi są zazwyczaj bardziej dokładne, ale również droższe.

Domowe zestawy do pomiaru cholesterolu: At-home zestawy cholesterolu pozwalają ludziom mierzyć poziom cholesterolu szybko i wygodnie. Niestety, zestawy te zwykle mierzą tylko całkowity poziom cholesterolu, podczas gdy niektóre zaawansowane zestawy zaczęły oferować opcję pomiaru również poziomu HDL i trójglicerydów. Niemniej jednak, są one niezbędne dla osób dotkniętych wysokim poziomem cholesterolu, pozwalając im lepiej zarządzać swoim zdrowiem.

Monitory ciśnienia krwi: Częstość występowania wysokiego ciśnienia krwi u osób znacznie wzrosła w ciągu ostatnich lat z powodu stylu życia, stresu i diety. W związku z tym, coraz ważniejsza dla tych pacjentów stała się możliwość monitorowania ciśnienia krwi w domu. Obecnie dostępne są inteligentne, bezprzewodowe ciśnieniomierze, które mogą być łatwo zsynchronizowane ze smartfonami. Ciśnieniomierze naramienne są ogólnie uważane za bardziej dokładne niż ciśnieniomierze nadgarstkowe lub palcowe.

Szybkie wykrywanie COVID-19: Domowe zestawy do badania koronawirusów pozwalają ludziom na przeprowadzenie własnego testu w celu wykrycia, czy zostali zakażeni wirusem COVID-19 bez czekania w niekończących się kolejkach w szpitalach lub centrach diagnostycznych. Urządzenia diagnostyczne do użytku domowego sprawiły, że prowadzenie samodzielnych badań w domu stało się wygodne, a także zmniejszyło możliwość narażenia na zakażenie wirusem COVID-19.

Przyszłość i rosnące trendy

Zestawy diagnostyczne do użytku domowego wykazały, że mają wiele korzyści dla użytkowników, w tym zapewniają poufne raportowanie i szybsze diagnozy w sposób opłacalny. Zestawy te są również dostępne dla użytkowników 24/7, co pozwala im uzyskać wynik w czasie rzeczywistym, niezależnie od pory dnia. Zestawy diagnostyczne nowszej generacji stały się również znacznie bardziej przyjazne dla użytkownika, okazując się korzystne i bezpieczne zarówno dla osób starszych, jak i małych dzieci.

Te nowe narzędzia dają zwykłym ludziom możliwość przejęcia większej kontroli nad własnym zdrowiem. Zestawy do badań w domu pozwalają obecnie na diagnozowanie większości schorzeń i zarządzanie nimi za pomocą różnych przenośnych urządzeń zdrowotnych, które można zsynchronizować ze smartfonami i aplikacjami internetowymi. Postęp technologiczny umożliwia dalsze tworzenie cyfrowych zestawów diagnostycznych wyposażonych w technologię chmury, jeszcze lepsze interfejsy użytkownika i bardziej zaawansowane urządzenia.

Wiele firm specjalizujących się w produkcji urządzeń medycznych również obecnie wchodzi na rynek z wysokiej klasy narzędziami i zestawami diagnostycznymi, aby zaspokoić zróżnicowany popyt z różnych segmentów populacji. Oczekuje się, że ten wzrost konkurencji będzie dalej napędzał zmiany i wzrost na rynku. Wraz ze stale rosnącą populacją seniorów i rosnącą świadomością znaczenia opieki osobistej i zdrowia, oczekuje się, że zapotrzebowanie na te zestawy będzie tylko rosło. W połączeniu z potrzebą zarządzania pojawieniem się nieprzewidzianych chorób, takich jak COVID-19, zapotrzebowanie na domowe narzędzia diagnostyczne prawdopodobnie pozostanie wysokie.

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznych i dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w domach.i dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych oraz w placówkach służby zdrowia.