Post

Świadomi konsumenci - dlaczego skuteczne etykietowanie powinno być najważniejsze

Znaczenie etykiet produktów spożywczych jest nie do przecenienia, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę alergie i nietolerancje pokarmowe. 
Konsumenci muszą być dokładnie poinformowani o tym, co zawiera dany produkt spożywczy, aby mogli podjąć świadomą decyzję o zakupie. 
 
Zgodność z prawodawstwem europejskim i cena są również kluczowymi czynnikami, co oznacza, że istnieje coraz większa szansa dla sprzedawców detalicznych na poprawę swoich nawyków w zakresie etykietowania w celu zwiększenia sprzedaży przy jednoczesnym utrzymaniu istotnego składnika, jakim jest zaufanie klientów.
 
Wraz z rosnącym znaczeniem informacji umieszczanych na etykietach produktów spożywczych, branża znajduje się pod presją. Dostarczenie jasnych wskazówek na temat składników produktu może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią.
 
Aby spełnić wymogi prawne, etykiety na opakowaniach żywności muszą zawierać obszerne informacje, które zazwyczaj obejmują datę przydatności do spożycia, pochodzenie produktu, alergeny, ilość, nazwę żywności, składniki, wartość odżywczą, nazwę i adres producenta, pakowacza lub sprzedawcy, warunki przechowywania oraz, w stosownych przypadkach, instrukcje gotowania.
 
Ponadto czynniki takie jak wzrost wegetarianizmu i weganizmu, a także przekonania etyczne, stwarzają szereg wyzwań dla tego sektora. Przy coraz bardziej konkurencyjnym rynku, aby przyciągnąć konsumentów, sprzedawcy detaliczni muszą również posiadać przejrzystą cenę w widocznym miejscu.  
 
Pomimo rosnącego zapotrzebowania na szczegółowe i dokładne etykietowanie żywności, badania wykazały, że nadal mogą pojawiać się problemy - jednym z głównych czynników jest zawodny sprzęt, który sprawia, że proces etykietowania jest trudniejszy i bardziej czasochłonny niż powinien. 
 
Badania1 dotyczące technologii etykietowania żywności, zlecone przez firmę Brother w 2018 roku, ujawniły kilka kluczowych obszarów budzących obawy. Pracownicy podkreślili, że urządzenia mogą być trudne w obsłudze, etykietom może brakować siły przylegania, a urządzenia o małej prędkości druku mogą powodować prawdziwą frustrację, biorąc pod uwagę, że w etykietowaniu żywności czas ma kluczowe znaczenie. 
 
W naszej nowej białej księdze zatytułowanej "Bezpieczeństwo na szczycie łańcucha żywnościowego" podkreślamy wyzwania stojące przed sektorem detalicznym i wskazujemy dostępne rozwiązania, które pozwalają sprostać zmieniającym się trendom i zwiększonym wymaganiom w zakresie etykietowania. 
 
Konsumenci muszą wiedzieć, co dokładnie zawiera dany produkt spożywczy, aby móc podjąć świadomą decyzję.
Apetyczne rozwiązania w zakresie etykietowania 
 
Prostym, ale skutecznym sposobem na dostarczenie klientom tego, czego wymagają, jest wprowadzenie przejrzystego, wydajnego, niezawodnego i trwałego rozwiązania w zakresie etykietowania.
 
Wykorzystując podejście firmy Brother "At your side", nasze urządzenia etykietujące zostały stworzone w celu odzwierciedlenia specyficznych potrzeb sektora detalicznego i spożywczego.
 
Dzięki rygorystycznym badaniom i rozwojowi, najnowsza technologia Brother pomaga usprawnić procesy przemysłowe dzięki najnowocześniejszym funkcjom spełniającym zróżnicowane wymagania: 
 
- Szybkość - nasze szybkie urządzenia skracają czas drukowania, produkując etykiety, które zapewniają prawidłowe przechowywanie, wycenę i wysyłkę zapasów. 
- Łatwość użycia - przenośne drukarki oznaczają, że pracownik może używać ich w dowolnym miejscu na hali produkcyjnej.
- Wzornictwo - produkty mają różne kształty i rozmiary, więc jeśli chodzi o etykiety informacyjne, jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Posiadanie urządzenia z oprogramowaniem do projektowania etykiet ułatwia stworzenie idealnej etykiety do konkretnego zadania.
- Trwałość - może to być długa podróż od dostawcy, do magazynu, a następnie z punktu sprzedaży detalicznej do domu klienta. Nasze wysokiej jakości etykiety na nośniki rolkowe Brother DK są odporne na działanie wody, mają dobre właściwości klejące i są wykonane z nietoksycznych materiałów, co zapewnia, że etykiety pozostaną na swoim miejscu aż do momentu użycia produktu.
- Przejrzystość - czytelne etykiety z wyraźnym tekstem i logo są niezbędne, aby klient mógł podjąć decyzję o zakupie produktu. Nasza seria QL-800 [lokalne biuro zamieści hiperłącze do strony produktu] drukuje zarówno czarny, jak i czerwony tekst, dzięki czemu informacje wyróżniają się i pomagają klientom wykryć wszelkie wskazówki dotyczące alergenów, a także przyciągają ich do punktu sprzedaży.