Post

10 największych niepowodzeń laboratoryjnych 2022 r.

Po długiej przerwie powraca nasz konkurs na wpadki laboratoryjne! Choć było to kilka ciężkich lat przeżytych przez pandemię COVID-19, zawsze znajdzie się miejsce na odrobinę humoru, a jaki jest lepszy sposób na rozjaśnienie nastroju niż podkreślenie niektórych z najzabawniejszych i najbardziej autoironicznych momentów w nauce. Poprosiliśmy o wasze najgorsze wpadki laboratoryjne, a wy wszyscy dostarczyliście jedną z najsilniejszych kolekcji gaf i czkawek, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Bez dalszych ceregieli, oto zwycięzcy konkursu Lab Fails 2022:

#1 - The Smallest Blot in the World

Od autora:

"Żel SDS-PAGE wyschnął!"

#2 - Jak to się tam znalazło?

Od Autora:

"Znalazłem robaka w mojej autoklawowanej końcówce pipety! A ja nie pracuję z robakami!!!"

#3 - Jak to się tam dostało?

Od Autora:

"Gniazdo os w korku butli gazowej".

#4 Najszczęśliwszy żel na świecie

Od autora:

"Podczas robienia żelu agarozowego do genotypowania, zagotował się i zrobił najsłodszą małą szczęśliwą twarz! To był zdecydowanie szczęśliwy wypadek."

#5 - Kiedy zbyt wiele to naprawdę zbyt wiele

Od autora:

"Nie trzeba było uruchamiać płytki w czytniku, by wiedzieć, że test białkowy BCA miał zdecydowanie za dużo białka w próbkach".

#6 - Organizmy to nie jedyne rzeczy, które się starzeją

Od autora:

"Wydaje się, że co tydzień łatam lub naprawiam sprzęt. Wszystkie wydają się być -80s, jednostki ciekłego azotu lub inkubatory. To piękno datuje się na 1998 rok. Szczerze mówiąc, nie mogę narzekać na to, że sprzęt wytrzymuje 24 lata. Zostałem wezwany do jednego z naszych pomieszczeń do hodowli komórek, aby sprawdzić przegrzewający się inkubator. Był zaprogramowany do pracy w typowej temperaturze 37°C, ale z jakiegoś powodu pracował w temperaturze 57°C. Z urządzenia dochodziło brzęczenie. Wiecie, dźwięk niewyważonej wirówki. Po odkręceniu górnej osłony znalazłem gumową obudowę sondy termostatu poszatkowaną na biało-popielate kawałki plastiku i słyszałem głośną pracę wentylatora. Jestem pewien, że niektórzy z was znają Formę 3110 i to jak wentylator znajduje się wewnątrz zespołu. Po odkręceniu zespołu widzę, że żeberka wentylatora są zużyte i zatrzaśnięte, a w tylnej części zespołu spirali dmuchawy wyryta jest dość duża dziura. Tydzień później, 400 dolarów w częściach i działa jak nowa."

#7 - The Last Hope

Od autora:

"Złamałem 2 z 8 moich wzorców kalibracyjnych. Został mi jeszcze tylko jeden pomiar..."

#8 - Taca zaniedbania

Od autora:

"Bardziej proste zaniedbanie sprzętu niż fail, ale taca wody kondensacyjnej w naszym laboratorium wirówki nie była czyszczona od co najmniej dekady".

#9 - Gaz ofensywny

Od autora:

"Prawdopodobnie E. coli produkująca gaz, tworząca te dyskowe bąbelki w infuzowanym agarze. To zabrudziło 260 płytek i zmarnowało długi dzień pracy".

#10 - Eksperyment z notatnika

Od autora:

"Mój starożytny szkolny zeszyt laboratoryjny. Badaliśmy, jak (droga ilość) odczynnika Bradforda może być użyta do wykrywania białek poprzez zmianę koloru z czerwonobrązowego na jasnoniebieski. Więc w końcu udało mi się przewrócić całą butelkę na mój zeszyt i odkryłem, że w rzeczywistości jest on zrobiony z papieru, który jest zrobiony z drzewa, które jest zrobione z białka. Niespodzianka!"

Lab Fails of 2022 Wyróżnienia honorowe:

Od autora:

"Poprosiłem analityka o wysuszenie jakiegoś papieru filtracyjnego, który był zanurzony w roztworze octanu ołowiu. Wróciłem, aby to zobaczyć. Nie potrafię wyjaśnić, co widzę"

Od autora:

"Załączone zdjęcie to łupiny orzecha kokosowego, które znalazłem w jednej z szuflad w naszym laboratorium. Wydaje się, że nikt nie wie do czego służą, kiedy je nabyliśmy, ani dlaczego w ogóle je mamy."

LabTAG by GA International jest wiodącym producentem wysokowydajnych etykiet specjalistycznych ai dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.