Post

Recapping a Fantastic 2019 w GA International

Dotarliśmy do końca 2019 roku, co jest idealnym momentem, aby spojrzeć wstecz na wszystko, co wydarzyło się w ciągu roku w GA International. Od nowych produktów po zupełnie nową stronę internetową, GA odnotowało znaczny wzrost od 2018 roku, w tym utworzenie nowych obiektów, nowo zatrudniony personel i zdobycie kilku nagród po drodze.

Ernst & Young Entrepreneur Of The Year®.

Przez każdy z ostatnich 26 lat nagroda EY Entrepreneur Of The Year Award była przyznawana firmom, które wykazują wysoki poziom doskonałości w zakresie opracowywania produktów i usług, które rozwijają lokalne i globalne gospodarki. Jest to inicjatywa globalna, pomagająca przedsiębiorcom na całym świecie, szczególnie w obu Amerykach, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Indiach, Afryce, Azji i Pacyfiku oraz Japonii.

20 listopada tego roku dr George Ambartsoumian zdobył nagrodę EY Entrepreneur Of The Year w kategorii Health/Life Science w regionie Quebec. Jego wygrana reprezentowała całą pracę, jaką on i jego oddany zespół profesjonalistów włożyli w budowanie GA International i LabTAG w ciągu ostatnich 20 lat. Dr Ambartsoumian podzielił się również ze mną kilkoma przemyśleniami na temat zdobycia nagrody: "Nominacja EY Entrepreneur Of The Year wiele znaczy dla mnie i mojej firmy, ponieważ wierzę, że moja historia może zainspirować wielu innych i pomóc im odnieść sukces. To pokazuje, że pojedyncza osoba może rozwinąć odnoszącą sukcesy firmę, nawet mając na początku niewiele zasobów."

20-lecie

Firma GA obchodziła w tym roku 20-lecie istnienia. Firma rozpoczęła działalność od małej maszyny do etykietowania, którą dr Ambartsoumian wykorzystywał do tworzenia etykiet dla laboratoriów, które bez problemu przyklejały się do probówek, nawet gdy były zamrożone. Chciał zostać przedsiębiorcą po zakończeniu stypendium podoktorskiego, więc zgłosił się do SAJE, organizacji w Laval w Quebecu, która pomaga młodym przedsiębiorcom, i otrzymał 9-miesięczne stypendium, które pomogło w rozwoju firmy. Zaczął chodzić od laboratorium do laboratorium, sprzedając etykiety w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, i stopniowo budując firmę przez następne dwie dekady, aby stać się międzynarodowym przedsiębiorstwem, którym jest dzisiaj.

MercadOr 2019

GA International zdobyła również w tym roku nagrodę MercadOr Laval w 2 kategoriach: "Diversification de marchés", czyli dywersyfikacja rynku, dla firm, które sprzedają więcej niż 5 milionów dolarów, a także za "Implantation à l'étranger", czyli ekspansję zagraniczną.

Nagrody MercadOr promują eksporterów z Quebecu w Kanadzie, zapewniając uznanie dla ich wkładu w gospodarkę Quebecu. Nagrody, które są przyznawane dopiero od drugiego roku, są inicjowane przez Commerce International Québec (CIQ), który zrzesza "organismes régionaux de promotion des exportations" lub ORPEX, aby wspierać regionalnych eksporterów.

GA została wyróżniona, ponieważ obsługuje wiele lokalizacji na całym świecie, w tym biuro w Wielkiej Brytanii i centrum dystrybucyjne w Holandii, które rozprowadza produkty w całej Europie.

Nowa własność intelektualna

W 2019 roku LabTAG otrzymał nowy patent na swój innowacyjny ResiTAG™, z ponad tuzinem oczekujących wniosków patentowych dla innych etykiet. ResiTAG to marka etykiet LabTAG specjalnie zaprojektowanych do kapsuł żywicznych i form stosowanych w przygotowaniu próbek do transmisyjnej mikroskopii elektronowej. Po wydrukowaniu za pomocą drukarki termotransferowej są one odporne na żywice histologiczne i inkubację w temperaturze do 150°C (302°F). Są również odporne na działanie ostrych substancji chemicznych, takich jak etanol, formalina, ksylen i toluen.

Nowe obiekty i zasoby

W tym roku otworzyliśmy nowe biuro w Laval, a w przyszłym roku planujemy budowę kolejnego. Naszym celem jest podwojenie możliwości produkcyjnych, dzięki znacznie większemu zakładowi produkcyjnemu i magazynowi, a także większej liczbie pras drukarskich i innych urządzeń.

Integracja pionowa to kolejna duża innowacja, która została wdrożona w tym roku, z nowymi własnymi możliwościami w zakresie chemii polimerów i powlekania, które pozwolą nam na produkcję materiałów podstawowych i dalsze zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych.

Jeśli chodzi o eksport zagraniczny, niedawno założyliśmy magazyn w Indiach, w pobliżu Hyderabad. Klienci w Indiach będą mogli wkrótce kupić nasze produkty, a dystrybucja do innych krajów w Azji, w tym do Chin, będzie łatwiejsza, tańsza i znacznie szybsza.

Wreszcie, wdrożyliśmy nową infrastrukturę planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w firmie, która sprawi, że nie będziemy mieć papieru i zwiększymy wydajność w całej firmie.

IndustriTAG

GA rozszerza również swoją działalność, tworząc nową markę etykiet IndustriTAG™, która będzie koncentrować się na rozwoju i produkcji trwałych etykiet dla różnych środowisk przemysłowych. Uruchomiliśmy nową stronę internetową dla IndustriTAG, www.industritag.com, na której dostępnych jest już ponad 1000+ produktów. Obecnie IndustriTAG produkuje i dostarcza etykiety dla następujących branż:

  • Automotive
  • Aerospace
  • Rolnictwo
  • Biomedyczne
  • Chemiczna
  • Ropa i gaz
  • Budownictwo
  • Elektryczne
  • Elektroniczne
  • Produkcja stali

LabTAG firmy GA International jest wiodącym producentem wysokiej jakości etykiet specjalnychi dostawcą rozwiązań identyfikacyjnych stosowanych w laboratoriach badawczych i medycznych, a także w instytucjach opieki zdrowotnej.