Post

Jak odkleić etykietę? Odpowiedź, narzędzia i wskazówki w środku

Trudno sobie wyobrazić współczesne towary bez etykiety, prawda? Ten mały, ale bardzo użyteczny przedmiot jest bardzo mocno zakorzeniony na rynku i nie odpuszcza. Codziennie robimy zakupy, na przykład spożywcze. Chemia gospodarcza, ubrania, opony samochodowe, biżuteria, meble, artykuły gospodarstwa domowego - lista wydaje się nie mieć końca.

Ale dziś naszym zadaniem jest dowiedzieć się, z jakich metod i materiałów jest możliwe, aby odkleić etykietę, lub warstwę kleju, który psuje wygląd produktu. Najpierw jednak poznajmy powody, dla których peeling może być uciążliwy dla klienta.

Statystycznie rzecz biorąc, większość stosowanych obecnie etykiet to etykiety z klejem akrylowym. Ma dobrą przyczepność i jest stosunkowo niedrogi. Jednak odklejenie etykiety może być trudne, na powierzchni pozostaje warstwa kleju lub fragment samej etykiety. Etykiety z klejem kauczukowym, który ma wyższą cenę rynkową niż akrylowy, mają mniejsze zastosowanie. Ale nawet w tym przypadku odklejenie etykiety może być kłopotliwe.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku są etykiety z klejem usuwalnym. Zyskały one dobrą pozycję na rynku i wiele firm preferuje ten rodzaj etykiet samoprzylepnych. Po odklejeniu nie pozostawiają śladów kleju ani samej etykiety i zapewniają doskonałą przyczepność do powierzchni.

Nie wszyscy producenci i sprzedawcy detaliczni stosują usuwalne etykiety samoprzylepne, dlatego poniżej przedstawiamy kilka niedrogich produktów i materiałów, które mogą być pomocne w odklejeniu etykiety i zachowaniu jej nowego wyglądu.

  • Olej (olej słonecznikowy, oliwa z oliwek, olej kokosowy i każdy inny olej, który jest bezbarwny)
  • Zmywacz do lakieru/zmywacz do paznokci bezacetonowy
  • Gąbka melaminowa
  • Środki czyszczące z dużą zawartością cytrusów
  • Środek do czyszczenia szyb i luster
  • Żelazko/suszarka
  • Estry olejów roślinnych
  • Preparaty na bazie alkoholu
  • Szkocka

W przypadku cieczy zalecamy naniesienie któregoś z powyższych środków na zabrudzone miejsce i usunięcie nadmiaru kleju za pomocą szmatki lub kawałka papieru. Doskonałym rozwiązaniem jest również suszarka do włosów, wystarczy przytrzymać urządzenie przez kilka minut podczas pracy nad etykietą lub jej pozostałościami i delikatnie usunąć zabrudzenia.

Tak więc, dzisiaj dokonaliśmy przeglądu podstawowych narzędzi i materiałów, które pomogą Ci szybko i łatwo usunąć każdą etykietę lub pozostałości po etykiecie.