Post

Etykiety na meble

Chcielibyśmy podzielić się studium przypadku, które zainteresuje tych, którzy zajmują się produkcją lub handlem meblami i ich komponentami. Pomysł na podzielenie się nim powstał podczas rozmowy z dostawcą tkanin meblowych.

Szczególną cechą materiałów meblowych jest ich różnorodność. Jeśli jest to drewno, skóra, cerata, to nie ma problemu z przyklejeniem etykiety. W przeciwieństwie do tego, materiały tekstylne wymagają specjalnej etykiety. Tkaniny meblowe są złożone w fakturze, szczególnie gęste, tuftowane, prążkowane, jedwabne, itp. Etykieta musi przylegać równie dobrze do wszystkich powierzchni.

W każdym razie, nasz klient nie był zadowolony z normalnej etykiety, po prostu się nie trzymała. Po wysłuchaniu klienta i jego złych doświadczeniach z etykietami, które już wypróbował, zdaliśmy sobie sprawę, że to nie sama etykieta powinna być poszukiwana, ale klej, który decyduje o właściwościach klejących etykiety. Kilka próbek etykiet z różnymi rodzajami warstw kleju zostało bezpłatnie dostarczonych klientowi do testów.

Ostatecznie spodobała się papierowa półbłyszcząca etykieta samoprzylepna ze specjalnym klejem do mebli. Jest bardzo lepki i zapewnia dokładnie taką przyczepność, jakiej oczekiwał nasz klient. Nie trzeba dodawać, że etykieta z tym klejem bez problemu przykleja się również do innych powierzchni. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, może to wcale nie być problem. Możemy to rozwiązać.